Opublikowano

Dlaczego warto, jest korzystać z outsourcingu?

Wiele osób prowadząc działalność gospodarczą, stara się ogarnąć wszystko samemu. Jednak w wielu wypadkach nie jest to w ogóle opłacalne. Niestety, jeśli prowadzimy jednak małą działalność, to nie możemy sobie pozwolić zatrudnienie stałego pracownika, który zajmie się dla nas księgowością. Jednak w takich wypadkach pomóc nam może księgowość outsourcing.

Na czym polega księgowość outsourcing?

W dzisiejszych czasach bardzo popularne stało się prowadzenie działalności jednoosobowej. Wiele osób rezygnuje nawet z umów o pracę, żeby zatrudnić się w firmie jako firma jednoosobowa. Jednak robiąc tak, musimy samemu sobie prowadzić księgowość, albo wynająć kogoś z zewnątrz. Outsourcing polega na wynajmowaniu kogoś z zewnątrz do tego, żeby zajmował się dla nas np. księgowością. Jednak dzięki temu, że nie wynajmujemy go na pełen etat, nie musimy aż tak dużo płacić. Pozwala to nawet małym przedsiębiorcą na profesjonalną pomoc księgowych. Jest to zwłaszcza opłacalne w momencie, gdy przechodzimy z umowy o pracę, na działalność jednoosobową, albo kiedy zaczynamy prowadzić firmę. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, z czyich usług korzystamy. Jako że osoba, która będzie dla nas prowadzić księgowość, nie jest dla nas na wyłączność, to ma też sporo na głowie. W konsekwencji może to powodować problem w wypadku, gdy będzie miała ona w danej chwili zbyt wiele klientów.

Jakie są największe plusy outsourcingu?

Starając się zrobić jak największy obrót w firmie, liczy się nie tylko to, ile produkujemy albo wykonujemy usług, ale także to, jak tniemy koszty. Jakkolwiek nie spojrzymy, to nie znajdziemy tańszej opcji, jeśli chodzi księgowanie niż księgowość outsourcing. Wynajmowanie księgowej na pełen etat jest bardzo kosztowne, przez co nie jest to często opłacalne. Wynajmując jednak osobę z zewnątrz do pomocy, będziemy też mogli zaoszczędzić sporo czasu samemu sobie. Jest tak, ponieważ jeśli będziemy musieli prowadzić księgowość samemu, to stracimy sporo czasu. Jak jednak dobrze wiemy, dla przedsiębiorcy czas jest bardzo ważny, jeśli chcemy rozwijać firmę.