Opublikowano

Dobre widzenie to podstawa!

To prawda – szczególnie w czasach, gdy nasz wzrok narażony jest na niekorzystne promieniowanie pochodzące np. z tabletów, ekranów komputera lub smartfona. Ograniczenie tego rodzaju promieniowania ma istotne znaczenie dla redukcji wad refrakcji, zespołów suchego oka etc. Dlatego też wszystkie szkła biurowe powinny uwzględniać jak najlepsze parametry z punktu widzenia użytkowników.

Na co warto zwrócić uwagę?

Każda z osób decydujących się na noszenie okularów powinna mieć na uwadze kilka istotnych czynników. Przede wszystkim – parametry wybranych przez siebie szkieł. Np. wysoka nadwzroczność wymagać może zastosowania szkieł asferycznych, które redukować będą naturalne dla wysokodioptriowych okularów. Inną kwestią jest dołożenie doi szkieł przeróżnych filtrów, które niwelować będą wszelkiej maści zniekształcenia związane między innymi z obrazem komputerowym, niebieskim światłem etc.

Np. stosowane często w okularach filtry polaryzacyjne wchodzą w interferencję z promieniowaniem emitowanym przez ekrany LCD, co jest naturalnym zjawiskiem. Widzimy na tym przykładzie, że szkła biurowe muszą być odpowiednio zoptymalizowane względem konkretnych oczekiwań i potrzeb użytkowników.

Jak wybrać okulary, aby być zadowolonym?

Podstawą wyboru świetnej klasy okularów jest przede wszystkim zdecydowanie się na przeróżnej maści filtry, które uczynią korzystanie z okularów jeszcze efektywniejszym. Nie zastanawiajmy się dłużej i wybierzmy już dzisiaj najlepszego rodzaju rozwiązania okularowe, których wykorzystanie będzie dla nas bardzo istotne. Ostre widzenie i unikanie zniekształceń optycznych jest bardzo ważne.