Opublikowano

Jak przywrócić młody wygląd swojej twarzy?

Zmarszczki to problem, który dotyczy wszystkich. U niektórych pojawiają się bardzo szybko, już w okolicach dwudziestego piątego roku życia, a u innych nieco później. Pewnym jest jednak, że z czasem zaczną występować, szczególnie u osób z bogata mimiką twarzy. Jakie są najlepsze sposoby na przywrócenie młodego wyglądu?

Lifting, botoks i plastyka powiek dolnych

W przypadku głębokich zmarszczek nie ma możliwości ich skorygowania domowymi sposobami. Nawet najlepszy krem przeciwzmarszczkowy nie będzie w stanie poradzić sobie z problemem. W takiej sytuacji można korzystać z zabiegów odmładzających i medycyny estetycznej, które skutecznie rozprawiają się ze zmarszczkami i bruzdami na jakiś czas. Dobrze przeprowadzony lifting daje efekt na kilka lat i sprawia, że cała twarz wydaje się być młoda i bardzo ujędrniona. Również plastyka powiek dolnych lub górnej wargi są w stanie zdziałać cuda, ponieważ lekarz nadaje im odpowiedniego kształtu, napinając jednocześnie skórę wokół. Wielu specjalistów poleca też zastrzyki z botoksu. Te nie przynoszą aż tak długotrwałych efektów, jednak pozwalają na jakiś czas zapomnieć o nieładnych zmarszczkach na czole, wokół ust, czy pod oczami.

Domowe sposoby na pierwsze zmarszczki mimiczne

Pierwsze zmarszczki, które pojawiają się na twarzy to na pewno nie koniec świata i żaden wyrok. Warto pamiętać, że największą i najczęstszą przyczyną ich powstawania jest po prostu suchość skóry. Ta powinna być często nawilżana przy pomocy dobrych kremów. Nie bez znaczenia pozostaje również ilość wypijanej wody. Skórę trzeba bowiem nawilżać również od środka. Nie wolno jej myć gorącą wodą, ponieważ bardzo wysusza ona skórę i sprawia, że staje się podatna na pojawianie się zmarszczek.

Podstawą pielęgnacji jest oczywiście odpowiednie nawilżanie. Poza tym, zaleca się również stosowanie masażu przy pomocy kostek lodu, które działają napinająco i ujędrniająco i wykonywanie prostych ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie. Co jakiś czas warto też udać się do gabinetu kosmetycznego na przyjemny zabieg lub maskę.