Opublikowano

Jazda na rolkach jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

Nadwaga i otyłość to bardzo poważne problemy dotykające naszego społeczeństwa. Niestety, z dodatkowymi kilogramami coraz częściej walczą również dzieci. Lekarze podkreślają, że sama dieta nie wystarczy i konieczny jest sport. Bardzo zalecaną dyscypliną jest jazda na rolkach.

Jakie są zalety jazdy na rolkach?

Praktycznie każdy, również osoby z nadwagą mogą bezpiecznie poruszać się na rolkach, jeśli tylko kiedykolwiek miały je na nogach. Jest to sport ogólnorozwojowy, który pozwala na zaangażowanie prawie wszystkich partii mięśniowych ciała. Ćwiczą nie tylko nogi, ale również tułów, kręgosłup, ramiona. Aby poruszać się na rolkach, nie trzeba wykonywać wielkiego wysiłku, natomiast korzysta na tym cała sylwetka. Nie tylko spalamy tłuszcz, ale jednocześnie modelujemy i kształtujemy całą sylwetkę. Na rolkach można jeździć całą rodziną w sposób rekreacyjny, ale też poruszać się po mieście, jeśli doskwierają korki. W dużych miastach często obserwuje się nawet bardzo elegancko ubrane osoby, które poruszają się właśnie na rolkach.

Dlaczego warto zainwestować w dobre rolki?

Producent Rollerblade znany jest rolkarzom na całym świecie. Firma od lat udoskonala swoje produkty, które są bardzo funkcjonalne i bezpieczne. Model rollerblade twister pokochali użytkownicy na całym świecie, z uwagi na jego udogodnienia. Mocne koła, miękka wkładka, dodatkowa amortyzacja i sztywna konstrukcja sprawiają, że rolki rollerblade twister chętnie wybierają również profesjonaliści. Doceniają ogromny komfort i piękny, bardzo nowoczesny design.
Kupując rolki z myślą o odchudzaniu nie trzeba od razu inwestować w najlepsze rolki na rynku, jednak musi być to model wzmacniany i bardzo bezpieczny, ponieważ dźwigamy dodatkowe kilogramy. Uprawiając ten sport trzeba uważać, aby nie obciążyć stawów kolanowych. Najlepiej zacząć od krótkich wypadów i stopniowo zwiększać dystans. Po zgubieniu pierwszych kilogramów kolana powinny odczuć wyraźną ulgę i przyzwyczaić się do wysiłku. Dobrze jest też zainwestować w suplementy diety z naturalnym kolagenem, dla wzmocnienia kondycji stawów.