Opublikowano

Jak odmienić salon lub pokój dzienny?

Salon to zwykle miejsce, w którym spędzamy większość swojego wolnego czasu w ciągu dnia. Bywa, że spotyka się w nim cała rodzina. Również w tym pomieszczeniu przyjmujemy zwykle gości. Co zrobić, kiedy wystrój salonu nam się znudzi? Czy jedynym rozwiązaniem jest remont?

Co oznacza remont pokoju dziennego?

Większości z nas remont będzie kojarzył się ze sporym przedsięwzięciem. Nic w tym dziwnego, ponieważ zwykle generuje bałagan, kurz i zamieszanie. Trzeba spakować wszystkie rzeczy, odstawić od ścian meble i odpowiednio je zabezpieczyć. Jeśli planowana jest również wymiana podłogi, wówczas trzeba się z pokoju wszystkiego pozbyć. Każdy remont pokoju oznacza na pewno wyrównanie ścian, zabezpieczenie wszelkich nierówności, a następnie ich pomalowanie. Jeśli przy okazji planowane są przenosiny ścian, wówczas prace zajmują dużo więcej czasu. Możecie również pomyśleć o domowych ognisku, do którego więcej porad znajdziecie na https://www.polubiszremont.pl/domowe-ognisko/.

Zmiana koloru ścian i rodzaju podłogi sprawia, że salon wydaje się być całkowicie nowym pomieszczeniem. Jeśli przy okazji wymianie podlegają też wszystkie meble, wtedy salon w niczym nie przypomina siebie sprzed remontu. Jeżeli planowane są tak duże prace, warto zastanowić się, czy instalacja elektryczna nie wymaga wymiany, czy też nie ma potrzeby uszczelniania okien.

Jak zmienić salon bez przeprowadzania remontu?

Dla wielu osób remont pokoju to jednak ostateczność. Wiąże się przecież z dużymi kosztami i koniecznością poświęcenia czasu. Pokój dzienny można na szczęście odmienić taniej i szybciej. Wystarczy drobne przemeblowanie i zabawa dodatkami. Chcąc zaoszczędzić, wystarczy wymienić zasłony, poduszki i narzuty na inne wersje kolorystyczne. Warto pomyśleć też o przewieszeniu obrazów, czy plakatów i wymianie dywanu na nieco inny.
Takie niewielkie zmiany są w stanie oszukać oko i sprawić, że pokój będzie wyglądał jak po remoncie. Ciekawym rozwiązaniem jest też tapeta lub fototapeta na którejś ścianie. Każdy pokój nabiera życia, kiedy pojawiają się w nim kwiaty – zarówno cięte, jak i doniczkowe. Ładne doniczki i wazony dopełniają wystroju i nadają mu przyjemnego charakteru.